Хроника 01. октомври 2020. / 13:50

Приведен скопјанец за издржување затворска казна од две години

Приведен скопјанец за издржување затворска казна од две години

Вчера, во 16.40 часот, на ул.„Коце Металец“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Х.Џ.(38) од Скопје.

Тој со наредба од Основниот суд Скопје се барал за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка кражба“, информираат од МВР.