Хроника 02. февруари 2021. / 10:46

Приведен скопјанец: Украл сеф со пари од аптека

Приведен скопјанец: Украл сеф со пари од аптека

Триесет и шестгодишен скопјанец (Е.А.) е приведен, откако синоќа извршил разбојништво во аптека на булеварот Видое Смилевски Бато.

Тој со закана од вработената одзел сеф со пари.

„Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности и Е.А. бил приведен во Полициската станица Аеродром заедно со одземените предмети“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.