Хроника 14. март 2021. / 11:25

Приведен Орце Камчев – се подготвувал за бегство

Приведен Орце Камчев – се подготвувал за бегство

Бизнисменот Орце Камчев утрово е приведен, дознава „Фокус“.

Според информации на „Фокус“, Камчев е уапсен бидејќи Агенцијата за национална безбедност (АНБ) имала информации дека наводно се спрема за бегство.

По нивно барање бил приведен, а потоа го информирале Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Сега обвинителството ќе бара притвор, бидејќи Камчев е осомничен во истрагата „Плацевите на Водно”.

Од МВР за„“Фокус” ја потврдија информацијата, односно дека Камчев е приведен и дека ќе биде изведен пред суд.