Хроника 15. јануари 2021. / 18:40

Приведен маж во Кичево: Поседувал хероин

Приведен маж во Кичево: Поседувал хероин

На 14.01.2021 на ул.„Живко Туфекџиоски“ во Кичево, полициски службеници од Полициска станица Кичево го лишиле од слобода Д.К.(40) од Кичево, бидејќи при преглед кај него бил пронајден хероин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.