Хроника 17. октомври 2020. / 14:56

Приведен кичевец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

Приведен кичевец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во селото Другово.

Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, З.С. е приведен и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.