Хроника 07. октомври 2020. / 09:33

Приведен битолчанец за издржување казна затвор од три години

Приведен битолчанец за издржување казна затвор од три години

На 06.10.2020, полициски службеници од СВР Битола, врз основа на судска наредба, го привеле Б.З.(23) од Битола.

Тој е приведен за издржување казна затвор од 3 години во Казнено-поправната установа Затвор – Прилеп, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”, по член 215 од Кривичниот законик.