Хроника 15. септември 2019. / 18:05

Прилепчанец заврши во станица откако агресивно се однесувал кон полицајци

Прилепчанец заврши во станица откако агресивно се однесувал кон полицајци

Прилепчанец приведен во полициска станица, бидејќи агресивно се однесувал кон полицајци.

По полноќ во Полициската станица Прилеп бил приведен А.Р.(39) од Прилеп, поради тоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.