Хроника 14. август 2018. / 16:42

Преку социјални мрежи во име на полицаец се заканувал на други лица и им барал пари

Преку социјални мрежи во име на полицаец се заканувал на други лица и им барал пари

Во полициската станица Бит Пазар синоќа полицаец пријавил дека непознато лице на социјална мрежа во негово име и со слика им се заканувал и им барал пари на други лица.

Како што соопшти МВР, синоќа во 22:40 часот во Полициската станица Бит Пазар полициски службеник од Скопје пријавил дека непознато лице ја презело неговата слика од социјална мрежа, на која бил во полициска униформа, и на истата социјална мрежа во негово име и со негова слика им се заканувал и им барал пари на други лица.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.