Хроника 11. јануари 2019. / 11:40

Прегазена жена во Битола

Прегазена жена во Битола

Околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести ” и ,,Минела Бабуковски” во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило ,,Мицубиши” со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот Љ.С. од Крушево удрило во пешак.

Се работи за 58-годишната Х.Н од Битола.

Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола, каде и била укажана лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.