Хроника 07. ноември 2019. / 20:27

Прегазен пешак во Ново Лисиче

Прегазен пешак во Ново Лисиче

Според информации на Сител ТВ, пред малку е прегазен пешак во скопската населба Ново Лисиче.

Според очевидците, пешакот е тешко повреден, на местото на несреќата веднаш пристигнала Брзата помош.