Хроника 01. август 2020. / 11:48

Прегазен малолетник во Ченто

Прегазен малолетник во Ченто

Автомобил „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки управуван од Ф.И.(20) од с.Сингелиќ вчера удрил во малолетник пешак.

Несреќата, информира МВР, се случила околу 14:25 часот на улицата „Методија Андонов Ченто“.

По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди, велат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.