Хроника 06. февруари 2019. / 11:16

Познат идентитетот на рударот кој загина во “Бучим”

Познат идентитетот на рударот кој загина во “Бучим”

СВР Струмица ја потврди информацијата за загинатиот рудар. Оттаму информираат дека за починатото лице им било пријавено од Здравствениот Дом од Радовиш.

Се работи за лице со иницијали Љ. Н. од Радовиш. Увидна екипа е на терен, повеќе информации се очекуваат во текот на денот.