Хроника 17. јануари 2021. / 16:40

Пожар во затворот во Шуто Оризари

Пожар во затворот во Шуто Оризари

Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Пожарот бил локализиран со противпожарен апарат од страна на вработените, а повредени лица нема, соопшти полицијата.

Засега не е позната причината за избувнувањето на огнот.