Хроника 18. октомври 2020. / 16:10

Пожар во маркет на „Партизанска“

Пожар во маркет на „Партизанска“

На 18.10.2020 во 01.50 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Партизански одреди“, во маркет настанал пожар, при што биле опожарени два ладилника и дел од стаклото на излогот од маркетот.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита.

Увидот е извршен од увидна екипа од СВР Скопје.