Хроника 01. јануари 2021. / 16:52

Пожар кај Мавровка, интервенираат противпожарните екипи

Пожар кај Мавровка, интервенираат противпожарните екипи

Попладнево во близина на Трговскиот центар „Мавровка“ избувна пожар во станбена зграда.

Противпожарните екипи се на местото на настанот и се обидуваат да го изгаснат пожарот, објави Алсат.