Хроника 13. март 2021. / 22:42

Повредени две лица во сообраќајка на патот Охрид – Кичево

Повредени две лица во сообраќајка на патот Охрид – Кичево

Сообраќајна несреќа се случи вечерва во 20:30 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата Песочан и Издеглавје, во која со повреди се здобиле две лица.

Во незгодата учествувале две патнички возила, а две лица се пренесени во специјализираната болница „Св. Еразмо“. На местото на настанот во тек е увид кој треба да ги утврди причините за несреќата, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Повеќе детали за незгодата СВР Охрид најави во текот на утрешниот ден.