Хроника 13. март 2021. / 13:08

Поради сообраќајка има прекин на сообраќајот на Штип-Кочани

Поради сообраќајка има прекин на сообраќајот на Штип-Кочани

Прекин на сообраќајот од 12 часот има на магистралниот пат Штип – Кочани кај село Уларци поради сообраќајна незгода, соопшти АМСМ.

Сообраќајот од Струмица кон ГП Ново Село, на делницата с.Ново Село – с.Самоилово во 11:45 е нормализиран.

АМСМ соопшти дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози.