Хроника 09. јануари 2019. / 18:36

Попладнево тешка сообраќајка на патот Велес-Штип

Попладнево тешка сообраќајка на патот Велес-Штип

На патниот правец Велес – Штип доцна попладнево се случила сообраќајна незгода.

Поради несреќата, од Авто мото-сојузот на Македонија инфомираат дека е забранет е сообраќај за тешки товарни возила на тој патен правец.