Хроника 10. јануари 2021. / 18:13

Полицијата во потрага по двајца тинејџери: Не се вратиле дома

Полицијата во потрага по двајца тинејџери: Не се вратиле дома

Момче на возарст од 14 години и девојка на 16 години се двајцата тинејџери по кои полицијата трага од вчера, откако нивните родители пријавиле дека не се вратиле дома.

СПоред полицискиот билтен, Е.Д.(39) од Штип вчера во 7.45 часот во СВР Штип пријавил дека неговиот син С.Д.(14) се оддалечил од дома.

Истиот ден, К.Н.(42) од Велес во 12 часот во СВР Велес пријавил дека неговата ќерка А.С.(16) се оддалечила од дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.