Хроника 13. октомври 2018. / 16:59

Полицијата во „Лептокарија“ пронашла претепано дете

Полицијата во „Лептокарија“ пронашла претепано дете

Полицијата пронашла претепано дете во ТЦ „Лептокарија“

Малолетник бил физички нападнат од неколку деца вчера во трговскиот центар Лептокарија.

Во Полициската станица Карпош, полициски службеници донеле 13-годишно момче, кое било пронајдено во Трговскиот центар Лептокарија. Момчето изјавило дека физички нападнало други деца,  кои пак го изгребале односно му нанеле повреди со стакло. За настанот бил известен Јавен обвинител, а во полициската станица била повикана и мајката на момчето,  на која и било предадено детето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.