Хроника 04. ноември 2020. / 20:14

Полицијата прекинала семејна веселба во гостиварско: Приведен сопственикот на локалот

Полицијата прекинала семејна веселба во гостиварско: Приведен сопственикот на локалот

Газда на гостиварски објект е приведен попладнево, откако полицијата упаднала на семејна веселба во гостиварското село Добри Дол.

Вечерва околу 18 часот СВР Тетово од слобода го лиши М.И., газда на угостителски објект во село Добри Дол, гостиварско и прекина семејна веселба што се одржувала во објектот, велат од полицијата.

Полицијата е сè уште во објектот.