Хроника 06. јуни 2020. / 13:15

Почина четиригодишно дете во Делчево откако падна од трактор

Почина четиригодишно дете во Делчево откако падна од трактор

Вчера во 13:45 часот било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Делчево, додека Д.Г.(43) од Делчево управувал трактор „ИМТ 533“ со делчевски регистарски ознаки, од тракторот паднало четиригодишно дете, кое се превезувало на тракторот и кое се здобило со повреди.

Детето било пренесено во Јавната здравствена установа Кочани, каде била констатирана смрт. Увид извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Делчево, информираат од МВР.