Хроника 14. октомври 2020. / 17:07

Возач удрил во друг автомобил па се забил во дрво на „Рузвелтова“

Возач удрил во друг автомобил па се забил во дрво на „Рузвелтова“

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, пренесува „Сител“.

 

Според неофицијалните информации повредени се неколку лица.