Хроника 01. декември 2020. / 17:18

Пациент со остар предмет се заканувал на вработена во ковид центарот во Клинички

Пациент со остар предмет се заканувал на вработена во ковид центарот во Клинички

На 30.11.2020 околу 23:50 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, околу 22:30 часот пациент со употреба на остар предмет упатил закани кон вработената А.М.(31) од Скопје, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.