Хроника 13. јуни 2019. / 16:11

Ова е момчето кое вчера загина во тешката сообраќајка во Скопје

Ова е момчето кое вчера загина во тешката сообраќајка во Скопје

Самет Шабани (21) од Батинци е еден од двата загинати вчера во трагичната несреќа на булеварот Борис Трајковски во Скопје во насока кон Драчево, односно во Пинтија, пренесе Сител.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 22 часот меѓу возилото на Шабани кој возеше Голф 5-тка и „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Ѓ.(48) од Скопје.

Увид извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител телата на починатите биле предадени за обдукција.