Хроника 19. јануари 2020. / 14:54

Осумнаесетгодишно момче во Скопје прободено со остар предмет

Осумнаесетгодишно момче во Скопје прободено со остар предмет

Осумнаесетгодишното момче Љ.С. од Скопје завчера попладнето било прободено со остар предмет во десната надколеница, по што било пренесено во Градската општа болница „8 Септември“, каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Како што соопшти МВР, за ова вчера во полициската станица во Карпош пријавила мајката на момчето Е.С. (39).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.