Хроника 11. февруари 2021. / 19:18

Исчезна 12-годишно момче од Скопје

Исчезна 12-годишно момче од Скопје

Во Полициското одделение Шуто Оризари, У.Ф.(50) од Скопје вчера во 11.30 часот пријавил дека од домот се оддалечил Д.И.(12).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.