Хроника 22. август 2020. / 15:52

Охриѓанец силувал сограѓанка

Охриѓанец силувал сограѓанка

Вчера во 22 часот во СВР Охрид, 39-годишна жена од Охрид пријави дека, околу 21:30 часот А.И. од Охрид физички ја нападнал и извршил обљуба врз неа, информираат од охридската полиција.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.