Хроника 12. June 2018. / 15:45

Охриѓанец доби кривична пријава: Се обидел да силува малолетничка

Охриѓанец доби кривична пријава: Се обидел да силува малолетничка

Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.Т.(33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“,.

Тој, казненото дело го сторил на втори овој месец околу 01,00 часот на улица „Славеј Планина“ во Охрид каде следел 16 годишна девојка и пред нејзиниот влез силно ја повлекол кон себе но истата започнала да вика при што дошол еден од соседите и пријавениот го напуштил местото на настанот, информираат од МВР.