Хроника 25. јануари 2021. / 17:41

Ограбена спортска обложувалница во Ченто

Ограбена спортска обложувалница во Ченто

Двајца разбојници ограбиле спортска обложувалница во Ченто.

На 24.01.2021 околу 20,00 часот во СВР Скопје,  Д.Т. пријавил дека во спортска обложувалиница во населба Ченто, две лица со закана одзеле пари од вработените.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.