Хроника 11. септември 2019. / 21:14

Ограбена кладилница во Скопје

Ограбена кладилница во Скопје

На 10.09.2019 во 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ едно лице со закана од вработениот одзело пари, информира МВР.