Хроника 11. јули 2019. / 16:47

Ограбена касата од паркингот на Клинички центар

Ограбена касата од паркингот на Клинички центар

Двајца разбојници, синоќа дваесетина минути пред полноќ, вчера ја ограбиле наплатната каса од паркингот во Компексот клиники „Мајка Тереза“, информираа од скопската полиција.

Засега не е познато колку пари украде.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.