Хроника 11. септември 2019. / 18:44

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

На 11.09.2019 во 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.