Хроника 10. ноември 2019. / 17:12

Ограбен дуќан на Илинденска – на вработена и ги зеле парите и мобилниот

Ограбен дуќан на Илинденска – на вработена и ги зеле парите и мобилниот

На 09.11.2019 во 18.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Илинденска“ во Скопје две лица со закана одзеле пари и мобилен телефон од вработената.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.