Хроника 05. јануари 2019. / 15:26

Оџак предизвика пожар во Тетово

Оџак предизвика пожар во Тетово

Оџак предизвика пожар во куќа во Тетово. Според полицијата, околу 1 часот во селото Голема Речица-Тетово, пријавен е пожар во куќа на Л. З. (27). Според првичните информации, пожарот настанал околу оџакот.

Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единицаТетово.Увид на лице место извршила екипа од СВР-Тетово.