Хроника 28. јануари 2021. / 10:05

Од дом на 57-годишен кавадарчанец украдени пари

Од дом на 57-годишен кавадарчанец украдени пари

Кражба била извршена вчера во дом на кавадарчанец, украдени биле пари.

Ова денеска за МИА го потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во 15.15 часот во Полициската станица Кавадарци, 57 -годишен кавадарчанец пријавил дека непознат сторител влегол во неговата куќа и одзел пари. Бил извршен увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.