Хроника 06. јули 2019. / 11:53

Несреќа во Крива Паланка: Се превртел трактор, загинала сопатничката

Несреќа во Крива Паланка: Се превртел трактор, загинала сопатничката

Р.Ц.(74) од селото Горно Варовиште, Кривопаланечко, починала откако тракторот во кој била сопатник, се првертел, а приколката ја поклопила. Немилиот настан се случил вчера утрото во местото викано Санде-Калина, а пријавен е околу 09:00 часот во Полициската станица Крива Паланка.

Според МВР, тракторот се движел по некатегоризиран пат во Горно Варовиште, а со него управувал М.Ц. кој, пак, здобил повреди и е пренесен во Здравствен дом – Крива Паланка.

Увид извршила екипа од Полициската станица.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.