Хроника 06. февруари 2019. / 10:44

Несреќа утрово во рудникот Бучим – загина рудар

Несреќа утрово во рудникот Бучим – загина рудар

Рудар загинал утрово во рудникот „Бучим“ во Радовиш.

Извори за „Република“ откриваат дека станува збор за маж околу 50 години. Итната помош и полицијата се на терен, a неофицијално рударот паднал од голема висина по што починал на лице место. Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.