Хроника 16. октомври 2020. / 20:53

Најмалку две лица повредени во тешка сообраќајка на Кале

Најмалку две лица повредени во тешка сообраќајка на Кале

Најмалку две лица се повредени во судир на два автомибили, вечерва во близина на скопското Кале, дознава „24 Инфо“.

Сообраќајната несреќа се случила на улицата „Самоилова“. Од силниот удар се распснало ветробранското стакло на едниот автомобил.

Полицијата во моментов врши увид на местото на сообраќајката.

Повеќе фото на 24 инфо