Хроника 13. февруари 2020. / 15:51

На „Џон Кенеди“ пронајден 38-годишен мртов скопјанец

На „Џон Кенеди“ пронајден 38-годишен мртов скопјанец

Вчера околу 17 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека во стан на улица „Џон Кенеди“ во Скопје бил пронајден починат Е.З. (38) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.