Хроника 16. септември 2019. / 17:18

Битолчанец пронајден мртов во куќа

Битолчанец пронајден мртов во куќа

Во куќа на улицата Стрчин во Битола вчера бил пронајден починат 49-годишниот битолчанец Т.В.

Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.