Хроника 06. јули 2020. / 12:32

На Блаце уапсен маж баран од Интерпол

На Блаце уапсен маж баран од Интерпол

Доцна ноќта сабота кон недела, во 03.20 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола, било утврдено дека У.Г.(26) од Р.Албанија во оперативната евиденција се наоѓал на листата со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Германија.

Тој бил лишен од слобода за понатамошна постапка.