Хроника 22. февруари 2020. / 16:39

МВР со детали за работникот кој е пронајден мртов во хотел во Охрид

МВР со детали за работникот кој е пронајден мртов во хотел во Охрид

На 21.02.2020 околу 12,00 часот во СВР Охрид било приајвено дека хотел во населба Коњско, Охрид бил пронајден починат З.М.(45) од Скопје кој работел на реновирање на објектот. Од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција, информираат од МВР.