Хроника 15. април 2019. / 18:17

МВР со детали за мажот кој почина на булевар во Скопје

МВР со детали за мажот кој почина на булевар во Скопје

Во СВР Скопје, од Итна медицинска помош вчера во 15.00 часот било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат Т.К.(60) од Битола.

Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал.

Била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото било дадено на обдукција.