Хроника 30. декември 2020. / 16:36

Момче фатено на Бит пазар со над 5.000 пиротехнички средства

Момче фатено на Бит пазар со над 5.000 пиротехнички средства

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВр Скопје денеска (30.12.2020) на подрачје на Бит пазар на ул. 192 запленија 5382 парчиња пиротехнички средства, а во врска со случајот е приведен О.Д.(25). По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.