Хроника 04. август 2020. / 21:29

Маж загина од струен удар

Маж загина од струен удар

Доцна попладнево околу 17 часот, во куќа во село Грешница, тешко бил повреден од струен удар маж од Кичево, дознава Centar.mk.

Според информациите, мажот во тешка состојба со возило на брзата помош бил пренесен во кичевската болница, каде што починал околу 18 часот, откако врз него била направена реанимација.

Повеќе детали во текот на утрешниот ден.