Хроника 04. јануари 2020. / 15:44

Маж со прострелна рана во главата пронајден во Маџари

Маж со прострелна рана во главата пронајден во Маџари

Денеска претпладне МВР добило дојава дека под трибините на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари било пронајкдено починато лице.

Станува збор за лицето А.Ц. (34) вработен во агенција за обезбедување МДН.

Пронајдениот има прострелна рана во пределот на главата, смртта е констатирана од страна на доктор од Итната медицинска помош.

На самото место била пронајдена рамка од пиштол, празна футрола од пиштол и ранец.

А.Ц. вчера 20:10 часот излегол да оди на работа кога и последен пат е виден од фамилијата,