Хроника 13. јануари 2021. / 17:26

32-годишен гостиварец пронајден мртов во својот дом

32-годишен гостиварец пронајден мртов во својот дом

На 12.01.2011 во 14.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во сопствениот дом бил пронајден починат Д.М.(32).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, информира МВР.