Хроника 03. октомври 2020. / 20:37

Маж силувал 16-годишно девојче од Кочани

Маж силувал 16-годишно девојче од Кочани

Маж силувал 16-годишно девојче од Кочани, соопшти МВР.

-На 02.10. во 18.45 часот во СВР Штип, 45 годишен жител на Кочани пријавил дека  врз неговата 16 годишна ќерка била извршена обљуба од страна на лицето Е.Б. од Штип.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот , информира полицијата.