Хроника 04. February 2019. / 10:40

Маж од Радовиш нападнат од куче скитник

Маж од Радовиш нападнат од куче скитник

На 03.02.2019 година во 16:10 часот во Полициската станица Радовиш, М.Ј.(54) од Радовиш пријавил дека истиот дел на улица „Чеде Филиповски Даме“ во Радовиш бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.